Taky chcete prodat sami a neplatit zbytečné provize realitce? S těmito tipy bude vaše nemovitost mezi domy na prodej Ostrava bezkonkurenční a vy prodáte rychle, bezpečně a bez realitky.

1. tip: tržní cena

Správně nastavená cena je základem úspěšného prodeje. Příliš vysoká cena odradí zájemce a nikdo se vám neozve, naopak s příliš nízkou cenou u prodeje RD Ostrava zbytečně přijdete o peníze. Jak zjistíte, za kolik prodávat?

Jednou z možností je podívat se do inzerce na podobné domy na prodej Ostrava. Tato sice hojně využívaná metoda má ale dvě úskalí. Zaprvé: potřebujete porovnávat co nejpodobnější domy v podobné (ideálně stejné) lokalitě. To je ale u rodinných domů ve většině případů nemožné.

Zadruhé: inzerce vám prozradí pouze tzv. nabídkové ceny. Tedy ceny, za kterých se nabízejí v inzerci, nikoli ty, za které se skutečně prodá. Podle statistik se nabídková a tržní cena od sebe liší až o 20 %. V praxi se zkrátka počítá s tím, že prodávající sleví.

Zatím nejpřesnějším nástrojem, jak zjistit tržní cenu, za kterou se koupí rodinný dům v Ostravě, jsou cenové mapy, které zobrazují skutečné tržní ceny podle kupních smluv vložených na katastr nemovitostí. Výsledky jsou ale zpoplatněné.

Jak zjistit tržní cenu zdarma? Skvělým pomocníkem je aplikace pro samoprodejce – zipHOME.cz realitní seznamka. Zjištění tržní ceny podle cenové mapy a nastavení správné prodejní strategie je součástí přípravy na prodej každé vložené nabídky.

2. tip: jak prodat za víc

Víte, že správnou přípravou domu na prodej Ostrava snadno navýšíte cenu až o 15–20 %? Je to snadné: nejdůležitější je první dojem v inzerci i na prohlídkách. Jak na to?

Než dům nafotíte do inzerce a přivedete první zájemce o koupi rodinného domu v Ostravě, bude to chtít pořádně uklidit, vyhodit zbytečnosti a prosvětlit.

Začněte tím, že se zbavíte všech osobních, zbytečných a nefunkčních věcí. Pryč s vázičkami, osobními fotkami a jinými pracholapkami. Udělejte také probírku nábytku. Pamatujte na to, že prodáváte především prostor, a je potřeba, aby správně vyniknul.

Pokud je to možné, vymalujte, ideálně na bílo. Bílá barva skvěle prozáří každý kout, je nekonfliktní a vzbuzuje pocit čistoty. Dalším krokem je oprava drobností, které dotváří celkový dojem nemovitosti. Třeba nefunkční žaluzie nebo odlepené lino. Tečkou za vším je pořádný úklid a rozestavění nábytku a dekorací tak, aby vynikl prostor.

Přípravě nemovitosti na prodej za účelem navýšení ceny se odborně říká homestaging a umí pravé divy. Nejde o žádné klamání kupujících, jde o první dojem, který v nich vaše nabídka vzbudí. Profesionální tipy a návody, jak na homestaging, najdete na blogu zipHOME.cz realitní seznamky.

3. tip: inzerce a realitní seznamka

Máte vše připravené, napsaný inzerát a přichystané fotky? Pak je načase dát o své nabídce vědět a jednou z možností je právě inzerce. Dnes už ale nemusíte zadávat inzerát na desítky míst zvlášť a ručně spravovat každý vložený inzerát.

V dnešní době je to ztráta času a zbytečně vyhozené peníze. Navíc se přímo vystavujete zdatným manipulátorům z řad agresivních náborářů z realitek, kteří je nakonec dostanou.

Stačí vaši nabídku na prodej domu Ostrava jednou vložit na zipHOME.cz realitní seznamku, kde vám nejenom pomůžou připravit vše na úspěšný prodej, ale také zajistí inzerci na desítkách prestižních realitních serverů. Součástí je také 100% ochrana vašeho kontaktu.

Kromě inzerce je i další způsob, jak oslovit zájemce. Realitní seznamka zipHOME.cz rozešle vaši nabídku prodeje domu v Ostravě všem zipHOME zájemcům, kteří neztrácejí čas hledáním vhodné nemovitosti v inzerci a zadali si svou poptávku do seznamky.

Tímto způsobem výrazně zvyšujete šanci, že se vám ozve ten, který si řekne: koupím rodinný dům v Ostravě. A právě ten váš. Kontakty na zájemce dostanete obratem na svůj e-mail.

Po celou dobu prodeje bez realitky je vám k dispozici odborný asistent na chatu, mailu nebo telefonu. Pro bezpečný proces prodeje domu v Ostravě máte k dispozici kupní smlouvy přímo od advokáta. A jak se připravit na prohlídky či jaké jsou vaše povinnosti při prodeji nemovitosti?

Na blogu zipHOME.cz najdete všechny potřebné návody a tipy, které budete potřebovat pro rychlý a výhodný prodej bez realitky.