Pánská móda není o nic méně náročná, než dámská. Přestože se říká, že chlapi moc na módu nedají, mohou si vybírat z celé řady možností. Například zvolit ten správný pánský kabát není na jedno odpoledne. A co teprve, když pomyslíte na výběr saka. Na jaká saka nejčastěji narazíte, když vyrazíte do společnosti?

Jednořadé sako

Patří mezi nejčastější typ saka, na který narazíte. Kromě řad se také odlišuje počtem knoflíků. Sako se třemi patří do historie, ale dvouknoflíkové sako je rozhodně moderní a in. Jakmile si pořídíte tento kousek do šatníků, je potřeba znát pár detailů. Například, že se u saka na dva knoflíky vždy nechává ten spodní rozepnutý. Ve stoje zapnete jednořadé na první knoflík, ale v sedě si jej můžete rozepnout úplně. V případě tříknoflíkového saka si zapnete buď jen prostřední a nebo horní dva.

Dvouřadé sako

Další pánské sako je dvouřadé sako. Již podle samotného názvu se dovtípíte, že má dvě řady knoflíků, ale na zapínání slouží jen jedna řada a ta druhá je na parádu. Rozvržení knoflíků bývá zpravidla v kombinaci 4×3,6×1,6×2. První číslo označuje celkový počet knoflíků a další označuje počet funkčních knoflíků.

Dvouřadé sako nerozpínejte ani vsedě. Tento fakt pochází ještě z vojenské historie. V minulých letech byly dvouřadá saka hodně populární, dnes se nosí spíše jako módní záležitost. Tento druh saka noste pouze s košilí a kravatou nebo motýlkem.

Smoking

Od klasického obleku se smoking liší v několika podstatných rozdílech. První je barva. Přípustná je pouze černá nebo temně modrá. Natrefit můžete i na vínovou nebo fialovou, ale to už je celkem hodně módní a odvážná záležitost. U smokingu se klade důraz především na luxus, takže prvotřídní materiály jsou samozřejmostí. Počet knoflíků u saka je pouze jeden (jednořadé) nebo čtyři (dvouřadé sako).

Pokud jste v situaci, kdy sako vybíráte a nemáte s výběrem příliš zkušeností, navštivte nabídku eshopu Taxido.cz, který se na tento sortiment specializuje a během krátké chvíle si snadno vyberete elegantní model, který nezůstane bez povšimnutí.